Aa Aa Aa
Aa Aa Aa

HERZ Smart Comfort: дистанційне управління комфортом оселі

Система дистанційного керування енергоефективним комфортом у оселі

Проблема високих витрат на опалення

Тема оплати комунальних послуг стає все більш актуальною з кожним підвищенням тарифів на газ, воду, електроенергію та опалення.

За останні 8 років тариф на газ для населення зріс в 19 разів (!) – з 0,37 грн/м3 у 2008 році до 6,88 грн/м3 в 2017.

Такий темп зростання вартості одного з основних енергоносіїв для населення змушує переглянути деякі підходи до проектування і експлуатації систем опалення. Регулярні підвищення тарифів на комунальні послуги сприяють тому, що споживачі розглядають такі системи як інвестиційні проекти з конкретним терміном окупності.

 

Технології XXI століття

Тим часом, технології, які нас оточують, розвиваються семимильними кроками, прагнучи максимально спростити і, тим самим, полегшити нам життя. В останні роки спостерігається тенденція управління зі смартфонів такими життєвими потребами, як: оплата рахунків, покупка транспортних квитків та квитків на культурні заходи, замовлення продуктів харчування, пересилання пошти, перегляд прогнозу погоди, виклик таксі онлайн, GPS-навігація, фото і відео фіксація подій, пошук інформації в інтернеті і т.і. Перераховувати можливості смартфонів можна дуже довго, але очевидним залишається той факт, що смартфон перетворюється в пульт управління комфортним життям.

Сучасні технології знайшли застосування і в сфері управління системами забезпечення життєдіяльності. Сьогодні зі смартфонів можна управляти кліматичними системами в цілому або окремими їх компонентами. Крім того, віддалений контроль дозволяє істотно скоротити витрати на опалення навіть у порівнянні з програмованими кімнатними регуляторами.

 

Рішення від компанії Herz

 

Компанія Herz представляє на ринку України новітнє рішення в галузі управління мікрокліматом.

Комутаційний модуль Cube+ в складі системи HERZ Smart Comfort дозволяє зручно управляти радіаторами і економити витрати на опалення в діапазоні від 30 до 60%.

Завдяки дистанційному керуванню температурою в приміщеннях по інтернету (ПК або смартфон), користувачі можуть заощаджувати на опаленні навіть в тих випадках, коли немає можливості налаштувати часовий графік, що є основною перевагою цієї системи перед програмованими кімнатними термостатами.

Програмовані кімнатні термостати дозволяють налаштовувати температуру в приміщенні за часовими періодами протягом доби. Однак, якщо приміщення використовуються не за часовим графіком, то такі термостати не забезпечують належної економії тепла.

 

 

З чого складається HERZ Smart Comfort?

Система HERZ Smart Comfort складається з наступних компонентів:

  • Електронний термостатичний радіаторний регулятор ETKF+
  • Датчик відкриття вікна
  • Настінний термостат для приміщень з двома і більше радіаторами
  • Комутаційний модуль Cube+
  • Настінний перемикач режиму опалення для всього будинку Eco Switch+

Схема встановлення

 

Як працює система HERZ Smart Comfort?

Датчик температури повітря, вбудований в термоголовки ETKF+, постійно вимірює температуру повітря в кімнаті і в залежності від встановленої температури на ETKF+ регулює пропуск гарячої води через клапан радіатора для забезпечення заданої температури повітря в приміщенні.

Якщо встановлений віконний датчик, то при відкритті вікна радіатор протягом 15 хвилин буде підтримувати температуру в кімнаті на рівні 17 °С (заводська настройка). Градуси та хвилини можна налаштовувати за бажанням.

Настінний термостат також має вбудований датчик температури повітря, за яким він керує всіма термоголовки ETKF+ в тій кімнаті, де він встановлений. Зручність використання настінного термостата полягає в тому, що всі налаштування Ви виконуєте на ньому, а він передає їх на всі термоголовки ETKF+. Тобто не доведеться в одній кімнаті налаштовувати одні і ті ж параметри на кожній термоголовці. До того ж, настінний термостат кріпиться до стіни в будь-якому зручному місці, в якому на нього не діють протяги або сонячні промені. Термоголовки же встановлюються тільки на радіаторах (безпосередньо на термостатичні клапани), які можуть закриватися шторами або декоративними панелями, а значить температура біля них буде завищена, що спричинить некоректне регулювання і недогрів кімнати.

На настінному термостаті і термоголовці ETKF+ існує можливість налаштувати часові періоди комфортного опалення. Наприклад, з 6-00 до 22-00 підтримувати температуру в кімнаті + 22 °С, а з 22-00 до 6-00 + 18 °С. Можна налаштовувати до 6 таких періодів за бажанням. Вони дозволяють суттєво економити на опаленні в ті години, коли немає необхідності в комфортній температурі.

  

На які системи опалення можна встановити HERZ Smart Comfort?

Для використання HERZ Smart Comfort необхідно, щоб на радіаторах були встановлені термостатичні клапани з можливістю встановлення на них термостатичних головок. В такому разі термостатичний радіаторний регулятор ETKF+ просто встановлюється на термостатичному клапані радіатора шляхом закручування накидної гайки. При відсутності таких клапанів, необхідно їх встановити замість існуючої радіаторної арматури.

Всі компоненти системи HERZ Smart Comfort бездротові, що дозволяє використовувати їх як в нових системах, так і модернізувати старі, без додаткових робіт по прокладці сполучних кабелів.

Радіус дії радіосигналу в межах будинку (квартири) становить близько 30 м і залежить від конструкції стін і наявності меблів на шляху сигналу. Тому комутаційний модуль Cube+ необхідно розташовувати на рівному віддаленні від усіх радіаторів. Зазвичай Cube+ розташовується поруч з роутером. Для підключення Cube+ необхідне живлення від мережі 230 В та кабель з інтернетом.

Інші компоненти працюють від пальчикових (АА) і міні пальчикових (ААА) батарейок. Термін служби батарейок до 5 років.

 

Які компоненти необхідно купити для моєї системи опалення?

На радіаторах повинні бути встановлені термостатичні клапани з різзю для термостатичної головки М28х1,5 мм.

Якщо в кімнаті 1 радіатор, то на нього встановлюється 1 електронна термоголовка ETKF+, а на віконну раму – 1 датчик відкриття вікна.

Якщо в кімнаті 2 радіатора і більш, то на кожен радіатор необхідно встановити електронну термоголовку ETKF+, на вікна над радіаторами – по 1 віконному датчику, а також рекомендується встановити 1 настінний термостат, який буде керувати всіма термоголовки ETKF+ і фіксувати відкриття вікон для закриття клапанів на радіаторах.

Для виведення керування системою в інтернет потрібен Cube+, який підключається до всіх компонентів HERZ Smart Comfort бездротовим зв'язком.

На весь будинок або квартиру можна втановити 1 настінний перемикач режиму опалення Eco Switch+. Зазвичай він встановлюється в передпокої і використовується, якщо останній користувач залишає будинок. Eco Switch+ працює тільки в комплекті з Cube+.

 

Яким чином встановлюються компоненти системи HERZ Smart Comfort?

Датчик відкриття вікна, настінний термостат і настінний перемикач Eco Switch+ мають в комплекті поставки двосторонні клейкі стрічки і шурупи. Таким чином є два способи їх кріплення: прикрутити або приклеїти. Другий спосіб найбільш лояльний по відношенню до стін і віконних рам, так як не псується цілісність їх конструкції.

Датчик відкриття вікна комплектується корпусами двох кольорів: білим і темно-коричневим. Вони обидва входять в комплект поставки і надають користувачеві вибір в залежності від кольору віконних рам.

Радіаторний терморегулятор ETK + просто прикручується до радіаторного клапану накидною гайкою. Різьба гайки має розмір 28х1,5 мм. Якщо клапан радіатора має інший розмір різі, необхідно попередньо встановити на нього відповідний адаптер, який можна придбати в компанії Herz.

Комутаційний модуль Cube+ просто стоїть на столі поруч з роутером. Але при необхідності може бути прикріплений до стіни. Монтажні комплекти входять в комплект поставки.

Всі компоненти з'єднуються один з одним бездротовим зв'язком в одне натискання кнопки.

 

Чому HERZ Smart Comfort дозволяє економити так багато?

Економити тепло можна кількома способами: від традиційних термостатичних регуляторів до інтелектуальних систем керування.

Як правило, регулювання потужності системи опалення здійснюється за чотирма основними параметрами:

1. Температура зовнішнього повітря.

2. Температура повітря в приміщеннях.

3. Тимчасові інтервали комфортного/економного опалення.

4. Фактична присутність/відсутність людей в приміщенні.

Чим дорожче система енергозбереження, тим більше параметрів вона дозволяє враховувати, і, відповідно, більше економити.

Залежно від температури зовнішнього повітря погодна автоматика регулює температуру води в радіаторах за заданим опалювальним графіком. Така автоматика встановлюється в котельнях і теплопунктах, тобто в приміщеннях з джерелом тепла.

Звичайні радіаторні терморегулятори (термоголовки прямої дії з термостатичними клапанами) дозволяють контролювати тільки температуру повітря в приміщенні, яку ми виставляємо на регуляторі вручну.

В електронних термоголовках додається можливість програмувати роботу радіатора за часом. Крім того, електронне управління дозволяє автоматично відключати радіатор при відкриванні вікна.

Регулювати систему опалення за фактом присутності/відсутності користувачів можна безпосередньо на самих регуляторах вручну, але це зручно тільки при перемиканні в економний режим (вихід з дому, підготовка до сну).

Включення системи в нормальний режим може викликати дискомфорт, пов'язаний з інерцією нагріву – час прогрівання повітря в кімнатах займає кілька годин. Тому виникає необхідність або запрограмувати такі включення за часом, або (в разі ненормованого дня) мати можливість керувати системою опалення віддалено.

Система віддаленого контролю опалення HERZ Smart Comfort поєднує в собі всі перераховані вище можливості для максимальної економії тепла та зручного керування температурою в вашому домі.

HERZ Smart Comfort дозволяє:

  • контролювати температуру в кожній кімнаті навіть тоді, коли користувач знаходиться за межами будинку;
  • керувати опаленням з ПК або смартфона;
  • налаштовувати температуру в кожному приміщенні за часом;
  • включати комфортний режим опалення заздалегідь, щоб приїжджати в уже прогрітий будинок, а не чекати поки стане тепло;
  • не перекривати радіатори вручну під час провітрювання кімнат;
  • бачити в якому приміщенні відкрито вікно;
  • заощаджувати кошти на опалення.

Таким чином, використовуючи систему HERZ Smart Comfort Ви будете не тільки регулярно економити витрати на опалення, але і придбаєте зручний інструмент для комфортного керування опаленням Вашого будинку.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Отримати консультацію